اتصالات صنعتی

اتصالات صنعتی (Industrial Fitting)

اتصالات- لب جوش

 اتصالات لب جوش جریان مداوم در یک سیستم پایپینگ را بدون درز و جوش تضمین می کند. زانویی با شعاع طولانی، سه راهی مستقیم، کاهنده های بیرون از مرکز و غیر عادی همگی جز اتصالاتی هستند که این قابلیت را دارا می­ باشند.

اتصالات- ساکت ولد

اتصالات ساکت ولد (Socket Weld) به اتصالاتی اشاره دارد که دارای یک قسمت تورفتگی می باشد که لوله و اتصالات دیگر می توانند در آن قرار گیرند. در اتصال ساکت ولد از یک جوش به منظور آب بندی نیز استفاده می شود. استاندارد تولید اتصالات ساکت ولد مطابق ASME B16.11  است و این اتصالات می توانند از جنس کربن استیل، فولاد آلیاژی و استنلس استیل باشند.

اتصالات- رزوه ­ای

اتصالات رزوه ای احتمالاً قدیمی ترین روش اتصال سیستم های لوله کشی را نشان می دهد. مانند اتصالات ساکت ولد، اتصالات رزوه ای عمدتا برای قطرهای کوچک لوله (لوله­ هایی با سوراخ کوچک) استفاده می شوند. اتصالات رزوه ای معمولاً از چدن خاکستری یا آهن انعطاف پذیر، قالب برنج یا برنز، یا آلیاژ مصنوعی و فولاد کربنی ساخته می شوند.

اتصالات- فلنجی

فلنج یک برجستگی خارجی یا داخلی بین دو لوله است که روشی را برای اتصال لوله­ها، شیرآلات، پمپ ها و سایر تجهیزات برای تشکیل سیستم لوله کشی فراهم می کند. فلنج همچنین می ­تواند دسترسی آسان برای تمیز کردن، بررسی یا اصلاح را فراهم کند و لوله های دارای فلنج به راحتی مونتاژ و جدا می ­شوند. فلنج ها معمولاً جوش داده می شوند یا در جای خود پیچ می شوند.